Suomen Futsal > Naisten Futsal-liiga

Naisten liiga 2011-2012

(1/4) > >>

Päätuomari:
Naisten Futsal-Liigassa lohkovaiheet lähenevät päätöstään.

Lopputurnaus Espoossa

Jokaisen lohkon kaksi parasta joukkuetta etenee SM-lopputurnaukseen, joka pelataan Espoon Otaniemessä helmikuun toisella viikolla.

http://www.futsal.fi/tiedotearkisto/?num=26053
Päätuomari

G-Woima:
Lohkojen tilanteet:

A-lohko:

GFT          8   8   0   0  +67   24
ACE              8    6   0   2   +18   18
Team Vanpa 8   3  0   5    -17     9
I-Kissat        8   2  1   5    -21     7
NuPS       8    0   1  7     -46    1

Lohko on pelattu.
GFT ja ACE lopputurnaukseen

B-lohko:

TPS           8    6   2    0    +25    20
MuSa       10   5   2    3    +11    17
-----------------------------------------------
YIlves        8   4    0   4    -2       12
Apassit     8   3    1   4     -4      10
Ilves         8   2    2   4     -6      8
TPV          8    1    1   6    -24    4

TPS lopputurnaukseen, toinen paikka avoinna
1 turnaus jäljellä (Su 29.1 Turku )

C-lohko:

TJK          6   6   0   0    +51  18
FC Hertta 6  3   1   2    +10  10
-----------------------------------------
Pallokissat 6   2   2  2   +13   8
FC Nokia   6   2   1  3    -1    7
PetPet     6   0    0   6   -73   0

TJK lopputurnaukseen, toinen paikka avoinna
1 turnaus jäljellä (La 28.1 Nokia)

D-lohko:

FTK        8    7   1  0    +38    22
FC Sport 8    4  2  2    +12     14
OYUS        8   3  1  4    +4       10
TP-Kaarle  7   2   1  4   -36     7
OuHu        7    0   1   6   -18    1

1 ottelu jäljellä (Su 29.1 OuHu - TP-Kaarle)
FTK ja FC Sport lopputurnaukseen

Päätuomari:
Naisten liigakeskustelun alakategoriat poistettu, topicit siirretty pääkategorian alle.

G-Woima:
Lopputurnaukseen:

GFT
ACE

TPS
YIlves

TJK
FC Nokia

FTK
FC Sport

batteri:
http://www.futsal.fi/muut_kilpailut/naisten_futsal-liiga/2011-2012/lopputurnaus/
Naisten Futsal-Liigan lopputurnaus pelataan Espoon Otahallissa lauantaina 11. ja sunnuntaina 12. helmikuuta 2012.
Turnaukseen pääsee kunkin alkulohkon kaksi parasta joukkuetta.

Peliaika on 2 x 20 min. Jos lopputurnauksen ottelu päättyy tasan, pelataan 1 x 5 min. jatko-ottelu, jonka jälkeen pelin vielä ollessa tasan  voittaja ratkaistaan rangaistuspotkupisteestä potkaistavilla potkuilla.

Turnausaikataulu ja otteluparit ovat seuraavat:

Lauantai, 11.2.2012
Ott.nroOtteluKloKenttäOttelun laatu1GFT (A1) - FC Sport (D2)10:001puolivälierä2TPS Futsal (B1) - FC Nokia (C2)10:00    2puolivälierä3TJK (C1) - YIlves (B2)11:451puolivälierä4FTK (D1) - ACE (A2)11:452puolivälierä5Häv.ott. 1 - Häv.ott. 213:301sijoitusottelu sijoista 5 - 86H3 - H413:302sijoitusottelu sijoista 5 - 87Voitt.ott.1 - Voitt.ott.215.301semifinaali8V3 - V415.302semifinaali
Sunnuntai, 12.2.2012
Ott.nroOtteluKloKenttäOttelun laatu9H5 - H610:301ottelu sijoista 7 - 810V5 - V610:302ottelu sijoista 5 - 611H7 - H813:001pronssiottelu12V7 - V8    15:001finaali

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta