Näytä kirjoitukset

Tässä osiossa voit tarkastella kaikkia tämän jäsenen viestejä. Huomaa, että näet viestit vain niiltä alueilta, joihin sinulla on pääsy.


Aiheet - batteri

Sivuja: 1 2 [3] 4
31
Otteluseuranta / Futsal-Liigan kierros 21 la 10.3
« : 15.02.12 - klo:11:31 »
Futsal-Liigan kierros 21 la 10.3
Loiske - SoFo Hakkarin liikuntahalli 15:00
Ilves FS - KaDy Spiral-halli 15:00
PoPa - Mad Max Porin urheilutalo 14:30
Sievi Futsal - ACE Sievin monitoimitalo 16:00
TPK - GFT    15:00
TP-Kaarle - Tervarit Hollihaan liikuntahalli 16:00

32
Futsal-Liigan kierros 22 la 17.3 (runkosarjan päätöskierros)
ACE - TP-Kaarle Spiral-hallit 15:00
GFT - PoPa Leppävaaran uh 15:00
KaDy - TPK Jyväskylä monitoimitalo 15:00
Mad Max - Sievi Futsal Apian liikuntahalli 15:00            
SoFo - Ilves FS Someron monitoimitalo 15:00         
Tervarit - Loiske Oulu urheilutalo 15:00
         

33
Opiskelijoiden futsalin SM-kisat Jyväskylässä 27.-29.4.2012
Järjestäjä: Kampuksen Dynamo
Ilmoittautuminen vuoden 2012 kisoihin alkaa maaliskuussa!

Lisätietoja: http://www.osmfutsal.net/

Viime vuoden sijoitukset
Miehet
1. KaDy (Jyväskylän yliopisto / Jyväskylän ammattikorkeakoulu)
2. FC Johtajat (Tampereen teknillinen yliopisto)
3. FC Höpö (Tampereen yliopisto / Tampereen ammattikorkeakoulu)

Naiset
1. ACE (Tampereen yliopisto / Tampereen teknillinen yliopisto)
2. OUYS (Oulun yliopisto)
3. KaDy

34
Futsal-valmentajakoulutus Suomessa. Missä pelaa? Ei ainakaan tarpeeksi.

Järjestelmällinen futsalvalmennuskoulutuksen puute on yksi suurimmista ongelmista Suomessa. Homma on ollut lähinnä seurojen oman aktiivisuuden ansiota ja Jouni Pihlaja on mielellään kouluttanut, kun on kalenterissa ollut sopiva aika.

Pitkän linjan koulutusjärjestelmä olisi kuitenkin kehitettävä, jotta lajiosaaminen saataisiin Suomessa kasvamaan.

Itse kävin Jounin vetämän koulutuksen vuonna 2007. Siitä lähti varmaan oma innostukseni lajiin, joka on mennyt jo jalkapallon ohi,

Porissa järjestettiin viime vuoden puolella futsalvalmentajakoulutus. Nyt Sievissäkin on aktivoiduttu. Hieno juttu.


Mitä näissä koulutuksissa tulisi käydä läpi?

Parastahan olisi, jos luotaisiin portaittainen järjestelmä. Jossain vaiheessa seuran sarjatasosta riippuen tulisi olla tietyntasoinen koulutus valmentajalla. No taitaa olla vielä utopiaa, kun edes monella liigajoukkueella ei ole varsinaista valmentajaakaan.

1. Peruskurssi

2. Jatkokurssi

3. ???

4. Pro FVK

35
Otteluseuranta / Futsal-Liiga kierros 18 la 18.2.12
« : 06.02.12 - klo:19:38 »
Futsal-Liiga kierros 18 la 18.2.12
KaDy - GFT 18:30 Jyväskylän monitoimitalo Naishouler Kirill Nuppola Pekka
Sievi Futsal - Loiske 16:00 Sievin monitoimitalo Onatsu Timo Aapajärvi Jouni
SoFo - PoPa 16:00 Someron monitoimitalo Turunen Sami Karlsson Patrik
Tervarit - TPK 19:00 Oulun urheilutalo Silanne Tommi Niemelä Olli
TP-Kaarle - Mad Max 16:00 Hollihaan liikuntahalli Laaksonen Jani Slipic Senad

Futsal-Liiga kierros 18 su 19.2.12
ACE - Ilves FS 16:00 Spiral-halli Grönman Tommi Lehtinen Toni

36
Naisten Futsal-Liigan lopputurnaus pelataan Espoon Otahallissa 11-12.2.2012.
 http://www.futsal.fi/muut_kilpailut/naisten_futsal-liiga/2011-2012/lopputurnaus/

37
Futsal-ykkönen / Futsal Ykkönen kierros 17 18.2.12
« : 06.02.12 - klo:17:21 »
Futsal Ykkönen kierros 17 18.2.12
FC Rauma - U.S. Skädäm 15:00 Rauman KauppaoppilaitosLindberg Särkiniemi
FC Gepardi - KylVe 15:00Toijalan monitoimihalli Tiljander Kemppinen
PS Villa - PJK 15:00 Martinhalli Kinnunen Hämäläinen
Ruutupaidat - MuSa 15:00 Vaasan ammattiopistoJuttula Tanner
ÅIFK - Zenith 16:30 Samppalinnan palloiluhalliAalto Kyynäräinen
YlöR - ESC 17:00 Ylöjärven liikuntakeskusVanhanen Laakso

38
Futsal-ykkönen / Futsal Ykkönen kierros 16 11.2.12
« : 06.02.12 - klo:17:11 »
Futsal Ykkönen kierros 16 11.2.12
FC Rauma - ÅIFK15:00 Rauman Kauppaoppilaitos Hämäläinen Aalto
FC Gepardi - PS Villa 12:00 Toijalan monitoimihalli Laakso Juselius
KylVe - Zenith 15:00 Toijalan monitoimihalli Juttula Lulic
U.S. Skädäm - ESC 19:00 Huhtaharjun koulu Komppa Mettälä
MuSa - PJK 16:00 Porin Urheilutalo Lindberg Kemppinen
Ruutupaidat - YlöR 15:00 Vaasan ammattiopisto Tiljander Viljanen

39
Otteluseuranta / Futsal-Liiga kierros 17 la 11.2.12
« : 06.02.12 - klo:16:58 »
Futsal-Liiga kierros 17 la 11.2.12
ACE - Tervarit 12:00 Spiral-halli Lehtinen Toni Vanhanen Jari
Loiske - GFT 15:00 Hakkari Slipic Senad Pahtakari Petri
Ilves FS - PoPa 15:00 Spiral-halli Niemelä Olli Kinnunen Antti
Mad Max - TPK 16:00 Apian liikuntahalliSilanne Tommi    Naishouler Kiril
TP-Kaarle - KaDy 16:00 Hollihaan liikutahalliNuppola Pekka Tanner Aleksi

40
Eursportin EM-kisalähetykset 31.1-11.2


    EUROSPORT INTERNATIONALTuesday January 31 - 20:55 FUTSAL: European Championship, Croatia
    Group Stage : Croatia - Romania
    EUROSPORT 2Tuesday January 31 - 22:48 FUTSAL: European Championship , Croatia
    Group Stage : Spain - Slovenia
    EUROSPORT INTERNATIONALWednesday February 01 - 17:15 FUTSAL: European Championship , Croatia
    Group Stage : Italy - Turkey
    EUROSPORT 2Wednesday February 01 - 21:00 FUTSAL: European Championship in Croatia
    Group Stage : Portugal - Azebaijan
    EUROSPORT 2Thursday February 02 - 15:45 FUTSAL: European Championship in Croatia
    Group Stage : Italy - Turkey
    EUROSPORT 2Thursday February 02 - 18:30 FUTSAL: European Championship in Croatia
    Group Stage : Romania - Czech Republic
    EUROSPORT 2Thursday February 02 - 20:30 FUTSAL: European Championship in Croatia
    Group Stage : Slovenia - Ukraine
    EUROSPORT 2Friday February 03 - 17:30 FUTSAL: European Championship in Croatia
    Group Stage : Romania - Czech Republic
    EUROSPORT 2Friday February 03 - 18:30 FUTSAL: European Championship in Croatia
    Group Stage : Turkey - Russia
    EUROSPORT 2Friday February 03 - 20:30 FUTSAL: European Championship in Croatia
    Group Stage : Azebaijan - Serbia
    EUROSPORT 2Saturday February 04 - 09:00 FUTSAL: European Championship in Croatia
    Group Stage : Turkey - Russia
    EUROSPORT 2Saturday February 04 - 13:15 FUTSAL: European Championship in Croatia
    Group Stage : Turkey - Russia
    EUROSPORT 2Saturday February 04 - 14:00 FUTSAL: European Championship in Croatia
    Group Stage : Ukraine - Spain
    EUROSPORT 2Saturday February 04 - 17:45 FUTSAL: European Championship in Croatia
    Group Stage : Azebaijan - Serbia
    EUROSPORT 2Saturday February 04 - 19:00 FUTSAL: European Championship in Croatia
    Group Stage : Ukraine - Spain
    EUROSPORT 2Saturday February 04 - 20:30 FUTSAL: European Championship in Croatia
    Group Stage : Czech Republic - Croatia
    EUROSPORT 2Sunday February 05 - 01:30 FUTSAL: European Championship in Croatia
    Group Stage : Czech Republic - Croatia
    EUROSPORT 2Sunday February 05 - 14:00 FUTSAL: European Championship in Croatia
    Group Stage : Serbia - Portugal
    EUROSPORT 2Sunday February 05 - 20:30 FUTSAL: European Championship in Croatia
    Group Stage : Russia - Italy
    EUROSPORT 2Monday February 06 - 01:30 FUTSAL: European Championship in Croatia
    Group Stage : Russia - Italy
    EUROSPORT 2Monday February 06 - 11:00 FUTSAL: European Championship in Croatia
    Group Stage : Serbia - Portugal
    EUROSPORT 2Monday February 06 - 11:45 FUTSAL: European Championship in Croatia
    Group Stage : Russia - Italy
    EUROSPORT 2Monday February 06 - 16:00 FUTSAL: European Championship in Croatia
    Group Stage : Russia - Italy
    EUROSPORT INTERNATIONALMonday February 06 - 18:30 FUTSAL: European Championship , Croatia
    Quarter-finals, Game 1
    EUROSPORT 2Monday February 06 - 21:00 FUTSAL: European Championship in Croatia
    Quarter-finals, Game 2
    EUROSPORT 2Monday February 06 - 22:30 FUTSAL: European Championship in Croatia
    Quarter-finals, Game 1
    EUROSPORT INTERNATIONALMonday February 06 - 23:15 FUTSAL: European Championship , Croatia
    Quarter-finals, Game 2
    EUROSPORT 2Tuesday February 07 - 11:00 FUTSAL: European Championship in Croatia
    Quarter-finals, Game 1
    EUROSPORT 2Tuesday February 07 - 11:45 FUTSAL: European Championship in Croatia
    Quarter-finals, Game 2
    EUROSPORT 2Tuesday February 07 - 18:30 FUTSAL: European Championship in Croatia
    Quarter-finals, Game 3
    EUROSPORT 2Tuesday February 07 - 20:15 FUTSAL: European Championship in Croatia
    Exhibition: France - Croatia
    EUROSPORT 2Tuesday February 07 - 21:00 FUTSAL: European Championship in Croatia
    Quarter-finals, Game 4
    EUROSPORT INTERNATIONALWednesday February 08 - 11:00 FUTSAL: European Championship , Croatia
    Quarter-finals, Game 4
    EUROSPORT 2Wednesday February 08 - 11:00 FUTSAL: European Championship in Croatia
    Quarter-finals, Game 3
    EUROSPORT 2Wednesday February 08 - 11:45 FUTSAL: European Championship in Croatia
    Quarter-finals, Game 4
    EUROSPORT 2Thursday February 09 - 11:00 FUTSAL: European Championship in Croatia
    Quarter-finals, Game 4
    EUROSPORT 2Thursday February 09 - 11:45 FUTSAL: European Championship in Croatia
    Quarter-finals, Game 3
    EUROSPORT 2Thursday February 09 - 18:30 FUTSAL: European Championship in Croatia
    Semi-finals, Game 1
    EUROSPORT 2Thursday February 09 - 21:00 FUTSAL: European Championship in Croatia
    Semi-finals, Game 2
    EUROSPORT INTERNATIONALFriday February 10 - 00:00 FUTSAL: European Championship , Croatia
    Semi-finals, Game 2
    EUROSPORT INTERNATIONALFriday February 10 - 00:45 FUTSAL: European Championship , Croatia
    Semi-finals, Game 1
    EUROSPORT 2Saturday February 11 - 09:00 FUTSAL: European Championship in Croatia
    Semi-finals, Game 1
    EUROSPORT 2Saturday February 11 - 10:00 FUTSAL: European Championship in Croatia
    Semi-finals, Game 2
    EUROSPORT 2Saturday February 11 - 18:30 FUTSAL: European Championship in Croatia
    3rd Place Playoff
    EUROSPORT 2Saturday February 11 - 21:00 FUTSAL: European Championship in Croatia
    Final
    EUROSPORT INTERNATIONALSaturday February 11 - 23:00 FUTSAL: European Championship , Croatia
    Final
    EUROSPORT 2Monday February 13 - 11:00 FUTSAL: European Championship in Croatia
    Final

41
Otteluseuranta / Mad Max-Ilves FS
« : 29.01.12 - klo:12:10 »
Jos ehtii jotain kirjoittaa tämän päivän pelistä niin tänne.

42
Futsalin vuoden toiseksi parhaat futsalin arvokisat ovat ovella. Toiseksi parhaat sillä MM-kisat ovat ovella jo kohta, Marraskuussa Thaimaassa.

Tiistaina 31.1. kello 19.00 potkaistaan avauspotku Espanja-Slovenia Arena Zagrebissa. Tämä on futsalin juhlaa ja se on ihanaa!

Kaikki täydellinen info http://www.uefa.com/futsaleuro/season=2012/matches/index.html

Eurosport ja Eurosport2 näyttävät ottelut suorana ja jälkilähetyksinä.
Katso ottelut tuolta: http://www.uefa.com/futsaleuro/season=2012/finals/tv/index.html

Suomi on mukana Euroopan parhaiden turnauksessa. Timo Onatsu on kutsuttu erotuomaroimaan.
Tuomarit
Gerald Bauernfeind (AUT) 01/04/1981
Marc Birkett (ENG) 03/02/1978
Eduardo José Fernandes Coelho (POR) 10/10/1979
Fernando Gutiérrez Lumbreras (ESP) 26/01/1971
Karel Henych (CZE) 11/03/1979
Danijel Janošević (CRO) 06/01/1971
Stephan Kammerer (GER) 13/12/1968
Gábor Kovács (HUN) 16/04/1978
Pascal Lemal (BEL) 21/11/1972
Francesco Massini (ITA) 27/01/1969
Timo Onatsu (FIN) 17/01/1973
Petros Panayides (CYP) 24/08/1968
Ivan Shabanov (RUS) 15/08/1978
Borut Šivic (SVN) 20/04/1971
Bogdan Sorescu (ROU) 21/08/1974
Sebastien Stawicki (POL) 22/01/1975

Koodia: [Valitse]
Lohko A
Joukkue                         P W D L F A +/- Pts
1 Kroatia                         0 0 0 0 0 0 0 0
2 Tsekki                      0 0 0 0 0 0 0 0
3 Romania                         0 0 0 0 0 0 0 0

Lohko B
Joukkue                         P W D L F A +/- Pts
1 Espanja                         0 0 0 0 0 0 0 0
2 Ukraina                         0 0 0 0 0 0 0 0
3 Slovenia                 0 0 0 0 0 0 0 0

Lohko C
Joukkue                         P W D L F A +/- Pts
1 Italia                          0 0 0 0 0 0 0 0
2 Venäjä                         0 0 0 0 0 0 0 0
3 Turkki                         0 0 0 0 0 0 0 0

Lohko D
Joukkue                           P W D L F A +/- Pts
1 Portugali                         0 0 0 0 0 0 0 0
2 Serbia                         0 0 0 0 0 0 0 0
3 Azerbaizan                 0 0 0 0 0 0 0 0


Ottelut
31.1.2012
Arena Zagreb, Zagreb
19.00 Espanja-Slovenia
Spaladium Arena, Split
21.00 Romania-Kroatia

1.2.2012
Spaladium Arena, Split
17.15 Italia- Turkki-
Zagreb Arena, Zagreb
21.00 Portugali - Azerbaizan -

2.2.2012
Spaladium Arena, Split
18.30 Romania - Tsekki
Zagreb Arena, Zagreb
20.30 Slovenia - Ukraina -

3.2.2012
Spaladium Arena, Split
18.30 Turkki- Venäjä-
Zagreb Arena, Zagreb
20.30 Azerbaizan - Serbia -

4.2.2012
Spaladium Arena, Split
20.30 Tsekki- Kroatia -
Zagreb Arena, Zagreb
14.00 Ukraina - Espanja -

5.2.2012
Spaladium Arena, Split
20.30 Venäjä- Italia -
Zagreb Arena, Zagreb
14.00 Serbia - Portugali -

NELJÄNNESFINAALIT

6.2.2012
Spaladium Arena, Split
(1)
21.00 ? - ?
Zagreb Arena, Zagreb
(2)
18.30 ? - ?

7.2.2012
Spaladium Arena, Split
(3)
18.30 ? - ?
Zagreb Arena, Zagreb
(4)
21.00 ? - ?

SEMI-FINAALIT

Zagreb Arena, Zagreb

9.2.2012
V1 - V3
18.30 ? - ?
V2 - V4
21.00 ? - ?

Finaalit
Zagreb Arena, Zagreb
11.2.2012
Pronssiottelu
18.30 ? - ?

Finaali
21.00 ? - ?

FUTSAL EURO - KROATIA 2012 voittaja:



43
Futsal-ykkönen / Futsal Ykkönen pistepörssi
« : 27.01.12 - klo:22:49 »
Kopioin tämän suoraan toiselta foorumilta nimimerkiltä pisteet. Kiitos hänelle hyvästä työstä. Toivottavasti hän eksyy tänne ja luulenpa, että jatkossa tulemme saamaan tämänkin asian kuntoon Futsal.fi osalta. Kyseiselle sivustolle on tulossa uudistuksia lähikuukausina ja uusia päivittäjiäkin jopa...

Kerätkäämme tänne siis seurojen suosiollisella avustuksella otteluiden pisteitä.

   Sijoitus      Nimi      Seura      Maalit      Syötöt      Pisteet   
   1      Vedenpää, Juha      KylVe      11      17      28   
   2      Krstevski, Tomislav      Ruutupaidat      18      9      27   
   3      Innanen, Niko      YlöR      10      11      21   
   4      Saarinen, Niko      MuSa      14      6      20   
   5      Helander, Juha      MuSa      10      9      19   
   6      Liukkonen, Pekka      Ruutupaidat      8      10      18   
   7      Piili, Otto      U.S. Skädäm      8      9      17   
   8      Similä, Valtteri      PJK      12      4      16   
   9      Estlander, Johan      ESC      8      8      16   
   10      Lindroos, Roni      PJK      7      9      16   
   10      Zeqiri, Xhevdet      PS Villa      7      9      16   
   12      Kupari, Tero      U.S. Skädäm      6      10      16   
   13      Westermark, Jan-Christian      Ruutupaidat      2      14      16   
   14      Ojala, Henri      KylVe      11      4      15   
   15      Anteroinen, Olli      ÅIFK      9      6      15   
   15      Eloranta, Olli      PS Villa      9      6      15   
   15      Westerlund, Daniel      ESC      9      6      15   
   18      Siro, Pasi      ÅIFK      7      8      15   
   19      Saarenrinne, Miika      YlöR      10      4      14   
   19      Matilainen, Mikko      U.S. Skädäm      10      4      14   
   21      Hurme, Miikka      PS Villa      9      5      14   
   21      Kuusela, Jussi      Zenith      9      5      14   
   23      Lindroos, Markus      PJK      7      7      14   
   24      Jyrämö, Jukka-Pekka      KylVe      6      8      14   
   25      Heino, Ville      FC Rauma      4      10      14   
   26      Huldin, Magnus      ESC      9      4      13   
   27      Järvinen, Tommi      MuSa      8      5      13   
   28      Jussila, Mika      KylVe      5      8      13   
   28      Latvanen, Antti      PJK      5      8      13   
   30      Vehniäinen, Markus      U.S. Skädäm      11      1      12   
   31      Strömberg, Kalle      PJK      10      2      12   
   32      Merikari, Mikko      Zenith      9      3      12   
   33      Brotkin, Timo      ESC      8      4      12   
   33      Kauppi, Sami      MuSa      8      4      12   
   35      Kyllönen, Jarkko      ÅIFK      3      9      12   
   36      Pösö, Juhani      MuSa      7      4      11   
   37      Kohonen, Tomi      PS Villa      6      5      11   
   38      Mörö, Miikka      PJK      4      7      11   
   39      Aaltonen, Jarno      FC Gepardi      7      3      10   
   39      Saarikoski, Juha      FC Rauma      7      3      10   
   41      Wallenius, Jesse      FC Rauma      6      4      10   
   41      Räikkä, Niko      PS Villa      6      4      10   
   43      Laine, Sami      FC Rauma      5      5      10   
   43      Vartiainen, Sami      YlöR      5      5      10   
   45      Nyström, Jussi      KylVe      8      1      9   
   46      Valtonen, Niko      FC Rauma      7      2      9   
   47      Kyrkkö, Jere      FC Rauma      6      3      9   
   48      Pernaa, Juhana      U.S. Skädäm      4      5      9   
   48      Nieminen, Tero      YlöR      4      5      9   
   48      Nieminen, Mika      YlöR      4      5      9   
   48      Eklund, Simon      ESC      4      5      9   
   52      Lingman, Kim      FC Gepardi      3      6      9   
   53      Rantala, Janne      Zenith      6      2      8   
   53      Välilä, Jussi      MuSa      6      2      8   
   55      Niskala, Toni      KylVe      5      3      8   
   56      Silmonen, Marko      FC Gepardi      4      4      8   
   57      Rouhiainen, Juho      U.S. Skädäm      3      5      8   
   58      Mattfolk, Jens      ESC      6      1      7   
   58      Tarvoll, Julian      ÅIFK      6      1      7   
   60      Grönroos, Maru      KylVe      5      2      7   
   60      Räikkä, Jesse      PS Villa      5      2      7   
   60      Kalliala, Antti      YlöR      5      2      7   
   63      Känsäkoski, Tuomo      Zenith      4      3      7   
   63      Pinduca      ESC      4      3      7   
   65      Karhatsu, Henri      Zenith      3      4      7   
   65      Bäcklund, Juho      ÅIFK      3      4      7   
   65      Plym, Otto      YlöR      3      4      7   
   68      Schütt, Janne      MuSa      1      6      7   
   68      Härkönen, Tommi      Zenith      1      6      7   
   70      Ojala, Ville      FC Gepardi      5      1      6   
   71      Saukoniemi, Petteri      YlöR      4      2      6   
   71      Kanerva, Aleksi      FC Rauma      4      2      6   
   71      Mertanen, Janne      YlöR      4      2      6   
   71      Rasimus, Tony      KylVe      4      2      6   
   71      Tiira, Tomi      PJK      4      2      6   
   76      Laahanen, Rasmus      KylVe      3      3      6   
   76      Jaatinen, Valtteri      PJK      3      3      6   
   76      Ekstörm, Zacharias      ESC      3      3      6   
   76      Nyholm, Oskar      FC Rauma      3      3      6   
   76      Tuomaala, Juuso      U.S. Skädäm      3      3      6   
   81      Helin, Kalle      PS Villa      2      4      6   
   82      Fröberg, Thomas      ÅIFK      1      5      6   
   83      Karvalics, Bence      FC Gepardi      0      6      6   
   84      Saranpää, Arto      Ruutupaidat      5      0      5   
   85      Temaj, Genc      Ruutupaidat      4      1      5   
   86      Lahtinen, Mikko      Zenith      3      2      5   
   87      Räihä, Aapeli      PJK      2      3      5   
   88      Laine, Juho      KylVe      1      4      5   
   89      Mäkinen, Niko      ÅIFK      4      0      4   
   89      Lätti, Lauri      PJK      4      0      4   
   89      Ojala, Kasperi      KylVe      4      0      4   
   92      Pirttijoki, Juho      FC Gepardi      3      1      4   
   92      Karri, Lauri      Ruutupaidat      3      1      4   
   94      Forsström, Calle      ESC      2      2      4   
   95      Rajamäki, Toni      MuSa      1      3      4   
   95      Sjöblom, Jonas      ESC      1      3      4   
   95      Korhonen, Sami      Ruutupaidat      1      3      4   
   98      Tromstedt, Mikko      FC Gepardi      2      1      3   
   98      Järvi, Jesse      FC Gepardi      2      1      3   
   98      Partio, Jari      U.S. Skädäm      2      1      3   
   101      Terävä, Samu      U.S. Skädäm      1      2      3   
   101      Lipponen, Taro      PJK      1      2      3   
   101      Kivekäs, Lauri      YlöR      1      2      3   
   101      Tromstedt, Tero      FC Gepardi      1      2      3   
   101      Noronen, Mikko      Zenith      1      2      3   
   106      Ekholm, Martin      ESC      0      3      3   
   106      Salminen, Eero      MuSa      0      3      3   
   108      Kuusniemi, Simo      Zenith      2      0      2   
   108      Kuupponen, Taavi      U.S. Skädäm      2      0      2   
   108      Karhunen, Toni      Zenith      2      0      2   
   108      Peic, Zoran      Ruutupaidat      2      0      2   
   108      Träskback, Matias      Ruutupaidat      2      0      2   
   108      Väinölä, Juho      ÅIFK      2      0      2   
   108      Pösö, Juho-Matti      MuSa      2      0      2   
   108      Saksa, Juhani      ÅIFK      2      0      2   
   108      Lottonen, Jukka      PS Villa      2      0      2   
   108      Niemi, Miika      Ruutupaidat      2      0      2   
   108      Piira, Lasse      MuSa      2      0      2   
   119      Seppälä, Tuukka      PS Villa      1      1      2   
   119      Hautala, Hannes      Ruutupaidat      1      1      2   
   119      Pentikäinen, Olli      Zenith      1      1      2   
   119      Lahtinen, Jani      MuSa      1      1      2   
   119      Hiltunen, Otto      YlöR      1      1      2   
   119      Halme, Markus      YlöR      1      1      2   
   119      Mäkinen, Matias      ÅIFK      1      1      2   
   119      Hevonoja, Janne      KylVe      1      1      2   
   127      Kuusisto, Joni      MuSa      0      2      2   
   127      Lindström, Patrik      ESC      0      2      2   
   127      Hevonoja, Juha      KylVe      0      2      2   
   127      Kruuti, Mikko      PJK      0      2      2   
   127      Forsström, Oscar      ESC      0      2      2   
   132      Lahti, Kimmo      PJK      1      0      1   
   132      Itälä, Ville      Zenith      1      0      1   
   132      Siren, Mikko      ÅIFK      1      0      1   
   132      Vrana, Armin      Ruutupaidat      1      0      1   
   132      Kankkunen, Ismo      U.S, Skädäm      1      0      1   
   132      Keränen, Joonas      Zenith      1      0      1   
   132      Heikkilä, Tuomas      PS Villa      1      0      1   
   132      Jussila, Ilkka      FC Gepardi      1      0      1   
   132      Asunmaa, Niila      FC Rauma      1      0      1   
   132      Sorri, Jussi      KylVe      1      0      1   
   132      Lahtinen, Mika      FC Gepardi      1      0      1   
   143      Saarela, Tero      Ruutupaidat      0      1      1   
   143      Kallionpää, Hans      FC Rauma      0      1      1   
   143      Marjander, Matias      Zenith      0      1      1   
   143      Jääskeläinen, Sauli      PS Villa      0      1      1   
   143      Vanne, Juha      FC Rauma      0      1      1   
   143      Rantala, Tommi      FC Rauma      0      1      1   
   143      Tiusanen, Timo      U.S. Skädäm      0      1      1   
   143      Aiho, Sami      Zenith      0      1      1   
   143      Säilä, Juhani      Zenith      0      1      1   
   143      Ormeno, Andres      ÅIFK      0      1      1   
   143      Mäkinen, Joonas      FC Rauma      0      1      1   
   143      Partio, Aake      U.S. Skädäm      0      1      1   
   143      Pylkkänen, Toni      Ruutupaidat      0      1      1   
   143      Surakka, Heikki      PS Villa      0      1      1   

44
Kierros 15 la 4.2.
ESC - FC Rauma Tammisaaren Palloiluhalli 18:00
MuSa - KylVe Porin Urheilutalo   13:00
PJK - FC Gepardi Pirkkalan Liikuntatalo 16:30
PS Villa - U.S. Skädäm Martinhalli 15:00

Kierros 15 su 5.2.
ÅIFK - YlöR Caribia 19:00
      

45
Futsal-ykkönen / Futsal Ykkönen kierros 14 la 28.1.12
« : 27.01.12 - klo:22:02 »
Kierros 14 la 28.1.12                     
FC Gepardi - Zenith Toijalan monitoimihalli 12:00
KylVe - ESC Toijalan monitoimihalli 15:00
MuSa - U.S. Skädäm  Porin Urheilutalo 18:00
PJK - FC Rauma Pirkkalan Liikuntatalo 15:00
Ruutupaidat - ÅIFK Vaasan ammattiopisto 15:00
YlöR - PS Villa Ylöjärven liikuntakeskus 17:00

Sivuja: 1 2 [3] 4