Vastaa

Varoitus: tähän aiheeseen ei ole vastattu yli 120 päivään.
Jollet ole varma että haluat vastata juuri tähän, harkitse uuden aiheen aloittamista.
Nimi:
Sähköposti:
Aihe:
Otsikon ikoni:

Varmistus:
Kirjoita kuvassa näkyvät kirjaimet
Kuuntele kirjaimet / Pyydä uusi kuva

Kirjoita kuvassa näkyvät kirjaimet:
Onko Litmasen etunimi Pertti vai Jari?:

Oikotiet: paina alt+s lähettääksesi viestin, tai alt+p esikatsellaksesi


Yhteenveto

Kirjoittanut: Beaver
« : 03.10.12 - klo:23:48 »

Kolmoseen ilmoittautui lopulta viisi joukkuutta:
Nousu   
JoSePa   
JIlves   
Feeniks II   
FCV/Reds   
http://www.palloliitto.fi/uutiset/futsalsarjoihin-ilmoittautuneet

Toivottavasti ainakin kolminkertainen sarja, jolloin tulisi 12 peliä ja 6 turnausta.
Kirjoittanut: Beaver
« : 05.09.12 - klo:19:06 »

Piiristä tihkui tietoa, että K-S Kolmonen pelataan 2*13min tehokkaalla peliajalla. Joukkueet vielä avoinna, toivottavasti saadaan kaikki mukaan ketkä viime kaudella. Myös uudet joukkueet olisivat tervetulleita.
Kirjoittanut: Beaver
« : 30.08.12 - klo:20:52 »

Tehokas peliaika olisi kyllä poikaa.

FS Feeniks aloittaa joukkueharjoittelun ma 3.9. Koko talvi mennään perinteisellä Huhtiksella, treenipäivät on ma&to.

Syyskauden tavoitteena on päästä viime kauden heikosta menestyksestä huolimatta kabinetin kautta Kakkoseen. Toinen päämäärä on kaapia pelaajia sen verran kasaan, että kakkosjoukkue Salimajavat voivat jatkaa toimintaansa myös pelikentällä, eli halukkaat pelurit vaan rohkeasti mukaan treeneihin näyttämään taitoja.

Lisätietoa http://www.fsfeeniks.com/.
Kirjoittanut: paveldo
« : 21.08.12 - klo:11:07 »

Kilpailuvaliokunta kokoontuu päättämään tulevan kauden sarjaohjelmista 3.9. Ennen tätä olisi hyvä antaa kehitysehdotuksia.

Katsotaan mitä saadaan aikaiseksi, mutta mielestäni nyt olisi aika siirtyä tehokkaaseen peliaikaan kilpasarjoissa. Turnaukset voisi vielä säilyttää.

Olisi myös mielenkiintoista kuulla mielipiteitä muilta alueilta, miten siirtyminen juoksevasta ajasta tehokkaaseen on sujunut. Onko esim. turnaukset pysyneet aikataulussa jne.